تأمین اعتبار برای مصرف‌کنندگان، رویکرد غالب بانک آینده در اعطای تسهیلات خرد

تأمین اعتبار برای مصرف‌کنندگان، رویکرد غالب بانک آینده در اعطای تسهیلات خرد


بانک آینده، در راستای تحقق اهداف برنامه‌های راهبردی خود که مهم‌ترین آن رشد و توسعه اقتصادی کشور است؛ بهبود شاخص توزیع اعتباری، به‌منظور سهولت دسترسی آحاد مردم به تسهیلات بانکی را در دستور کار خود قرار داده است.
در این برنامه، برای رفع نیازهای تسهیلاتی مردم، بسته‌های متنوع اعتباری تحت عناوین طرح‌های مختلف، نظیر: برکت، بهاور، تدبیر، ارزش، کاریز، فراز، زندگی، رویش و تکریم، هریک با ویژگی و مزایای خاص با رویکرد تأمین اعتبار مصرف‌کننده، برای خرید کالا و خودروی داخلی، بازسازی و تکمیل مسکن، تهیه و تجهیز محل کار، ساخت و بازسازی مسکن در چارچوب مقررات بانک مرکزی ج.ا.ایران، طراحی و ارائه شده است که هم‌وطنان می¬توانند؛ با مراجعه به هریک از شعب این بانک از شرایط، مزایا و امکانات آن مطلع شده و درصورت نیاز و انطباق با شرایط از آن بهره‌مند گردند.
علاوه بر موارد فوق که با هدف تأمین نقدینگی خانوارها طراحی و اجرا شده است؛ این بانک به‌منظور ایجاد و تثبیت اشتغال در زمینه‌های تولیدی، خدماتی، صنعتی، کشاورزی و بازرگانی نیز طرح‌هایی را تدوین کرده و در دست اجرا دارد که از آن طریق به صاحبان مشاغل، اشخاص حقیقی  و حقوقی تسهیلات خرد، اعطا می‌گردد.
بانک آینده در اجرای طرح‌های فوق، در 8 ماهه سال جاری نسبت به اعطای 10950 فقره تسهیلات، به مبلغ  شش هزار میلیارد ریال، اقدام کرده است.